Archív pro kategorii ‘Vyšívání’

Nítěná grafika od Milušky

Naše přispěvatelka paní Miluška si vyzkoušela techniku „nítěná grafika“ a velmi se jí zalíbila. Několik fotografií svých dílek vyrobených touto technikou nám poslala na ukázku. Děkujeme!

obrázek

obrázek

obrázek

Zalíbila se Vám tato technika? Zkuste si sami podobný obrázek vyrobit. Budete potřebovat silnější jehlu, vyšívací bavlnku, papír o vyšší gramáži (alespoň jako kreslící karton), list papíru na předlohu, nůžky a měkkou vyšší podložku. Namalujte si vlastní návrh obrázku, nejlépe  z geometrických tvarů. Položte na podložku kreslící karton, na něj umístěte svůj návrh. Potom silnější jehlou propichujte oba papíry a přeneste si tak svůj návrh na karton, který budete vyšívat. Navlečte si do jehly bavlnku a začněte vyšívat od středu obrazce k jeho krajům nebo vrcholům. Postupně se posouvejte vždy o jednu dírku stále dokola, až zaplníte celý svůj vzor. Střídejte tahy nití pravidelně, můžete měnit i barvy nití. Uvidíte, že najdete i vlastní nápady jak klást nitě, aby vznikl zajímavý vzor.

 

 

Háčkování a vyšívání od olili

Olili  nám do galerie poslala fotografie svých dílek – nádherných vyšívaných a háčkovaných polštářků, povlečení, ubrusů, kapesníčků a ubrousků.

Za příspěvky moc děkujeme.

háčkovánídečkadečkapolštářkyvyšívkavyšívánívyšívánívyšívanévyšívánípolštářpolštářbílémotýlcimákyháčkovánížluté

povlečení vyšívané