Archív pro kategorii ‘Malba na sklo’

Setkání Klubu tvořílků s leptáním skla

Dalším setkáním Klubu tvořílků s výtvarnými technikami bylo setkání s leptem skla. Zúčastnily jsme se sice jenom tři, ale myslím si, že při této technice to bylo výhodou. Společně jsme leptáním odekorovaly 4 sklenice na víno, jeden džbánek a vázičku. Nabízím Vám ke shlédnutí fotografie z této akce:

akce s leptáním sklafoto z akcevýrobky

 

Malování na sklo

AlenaK. dekoruje sklo slupovacími barvami a poslala nám ukázky své tvorby.  AlenoK. za fotečky moc děkujeme!

malované skloSkloSklomalované skloskloMalované skloSkleniceMalované sklo

 

Malování na sklo

Slupovacími barvami na sklo (windowcolor) si můžeme zhotovit zajímavou dekoraci oken, zrcadel, květináčů, skleniček, skleněných svícínků, dlaždiček v koupelně apod. Malování s nimi je velmi snadné a jistě se zalíbí především dětem.

Potřebujeme: slupovací barvy na sklo, konturu na sklo, šablonu s obrázkem, průhlednou hladkou fólii (nejlépe se nám osvědčila tzv.eurofólie – lesklá)

Obrázek malovaný windowcolorkama

Obrázek malovaný windowcolorkama

Postup: do eurofólie vložíme šablonu s obrázkem, který jsme si vybrali. Pak obkreslíme konturou obrys obrázku a necháme asi 1 hod. zaschnout. Poté můžeme začít s vybarvováním. Čím silnější vrstvu barvy naneseme, tím bude déle schnout, ale půjde potom snáz odloupnout. Celý obrázek necháme zaschnout minimálně 12 hod. Potom obrázek opatrně sloupneme z eurofólie. Obrázek potom přeneseme a lehkým přitlačením připevníme na jakýkoliv hladký povrch, který jsme předtím zbavili prachu. Obrázek potom chráníme před vlhkem a nadměrným teplem.