Tvorba od šikulek z Bystrice

Šikulka nám poslala fotografie prací členů kroužku při školním internátu. Jak je vidět z fotografií,

úspěšně se pouští do různých tvořivých technik. Moc děkujeme za příspěvek a přejeme hodně

dalších krásných tvořivých nápadů.

sikulky01 sikulky02 sikulky03 sikulky04 sikulky05 sikulky06 sikulky07 sikulky08 sikulky09 sikulky10 sikulky11 sikulky12 sikulky13 sikulky14 sikulky15

Artyčokový patchwork

Mishelinek nám poslala fotografie svého velikonočního tvoření. Technikou artyčokového patchworku zdobila polystyrenová vajíčka. VelikonočníZdobené vejceVelikonočníArtyčokový patchworkVajíčka

K velikonočním dekoracím patří také  věnečky z kraslic. Mishelinek nám poslala dvě ukázky takových věnečků.

VěnečekVěneček

Za fotečky mockrát děkujeme!

Textilní tvoření od Avad

Avad nám poslala do galerie ukázky svého textilního tvoření:  tašku dozdobenou malovanými motýlky, chňapku, utěrku a polštář vytvořené srubovým vzorem a dozdobené irskou krajkou. Koukejte!

Taška

Bavlněná taška s motýlky

Polštář

Utěrka

Utěrka

Chňapka

Chňapka

Za obrázky moc děkujeme!

Artyčokový patchwork – vánoční

Pro artyčokový patchwork potřebujeme polystyrénový polotovar (např. kouli, zvoneček, kužel, vejce aj.), zbytky látek, barevné stuhy nebo barevné papíry např. zbytky dárkových balících papírů nebo můžeme využít sáčky z čajů – spojit tuto techniku s technikou Tea bag folding. A samozřejmě špendlíky. Vyrobíme si z materiálu proužky, které ohneme do středu tak, by vznikl trojúhelník. Jednotlivé trojúhelníky pak přichytíme v rozích špendlíčky a pravidelně vrstvíme trojúhelníčky na sebe. Střídáme vzory nebo barvy a pokryjeme tak celou plochu polotovaru.
Ukázku tvorby touto technikou zaslala Baculka62.

Zvoneček

Zvoneček


Vánoční koule

Vánoční koule


Vánoční ozdoba

Vánoční ozdoba

Jednoduchý patchworkový stromeček

Potřebujeme polystyrenovou kouli o průměru 12cm, zbytky látek, které spolu barevně ladí, čtvrtku papíru, nůžky, malý nožík, špendlíky s hlavičkou, krejčovský metr, různé stužky, tmavý fix, dřevěnou tyčku nebo kousek usušené větvičky bez listů, dekorační kamínky nebo písek, květináček o průměru 12 cm a aranžovací hmotu Oasis pro sušené dekorace.

Fixem si na kouli předkreslíme linky, kudy povedeme řez. Kouli si rozdělíme po celém obvodu linkami na šest stejných dílků a potom kouli rozdělíme napříč v její polovině. Vznikne tak 12 stejných dílků. Linky prořízneme do hloubky asi 0,5 cm ostrým nožíkem. Jednotlivé dílky si změříme a připravíme si střih z papíru v přibližně stejné velikosti jako je jeden dílek na polystyrenové kouli. Ze tří druhů látek si vystříháme 4 ks dle střihu, vždy přidáme cca 1 cm z každé strany navíc. Tyto dílky z látky postupně a střídavě připevňujeme na polystyrenovou kouli tak, že kraje látky zatlačujeme do vyříznuté linky pomocí tupé strany nožíku. Pokud nám někde zůstává přebytek látky, tak jej odstřihneme. Až máme látkovými výřezy potaženou celou kouli, připevníme na spodní stranu dřevěnou tyčku, která bude imitovat kmínek a stromeček zapíchneme do květináčku vyplněného aranžovací hmotou. Květináček zasypeme dekoračním pískem nebo drobnými kamínky. Stromeček můžeme dozdobit mašličkou ze stužky, kterou špendlíky připevníme na vrcholku koule.

Jednoduchý dekorační prvek

Jednoduchý dekorační prvek