Rubrika: Mýdla a svíčky

kraslice

Velikonoční decoupage

Originálním způsobem ozdobila velikonoční kraslice paní Soňa. Zkombinovala decoupage se zdobením, které vypadá jako malované voskem. Rýžovými papíry také ozdobila svíčky. Mockrát děkujeme za nádherný příspěvek.

Krásná mýdla

Podívejte se jaká mýdla se podařila vytvořit paní Ivaně. Když by člověk dostal takové mýdlo darem, musí být skutečně potěšen. Děkujeme za zaslané fotografie.

Dekorace od Šikulek z Bystrice

Členky kroužku „Šikulky“ z Banské Bystrice zkouší různé tvořivé techniky. Vyrobili např. tuto krásnou podzimní dekoraci z juty: Krásnou pokojovou dekorací může být i tato ozdobená svíce: Zajímavým bytovým dekoračním doplňkem je jistě i tato karnevalová maska: Mockrát děkujeme za příspěvek.

Domácí výroba svíček

V předvánočním čase je oblíbenou tvořivou činností výroba svíček. Zde je jich pár pro Vaši inspiraci.

Domácí mýdla

Přináším ukázku doma vyrobených mýdel pro Vaši inspiraci. Takové dekorační mýdlo může udělat radost třeba Vaší kamarádce nebo mamince.

Výroba domácích svíček

Protože ráda zkouším stále něco nového, pustila jsem se do odlévání svíček. Moje první pokusy jsou zatím velmi obyčejné a vycházím hlavně z krásy, která vzniká litím krystalického palmového vosku. Ale budu se snažit proniknout do této techniky více a pokusím se vyrobit i svíčky zdobené složitějšími vzory a postupy pro vás zaznamenat. Slibuji. Prozatím zde nabízím pár fotografií mých  prvních pokusů.

Kurz výroby mýdel ve fotkách

Mýdlování ve fotografiích zde je možnost prohlédnout si několik fotografií z nedávného kurzu výroby mýdel. Účást byla vysoká, zájem o výrobu mýdel najdeme ve všech generacích.

KURZ „VÝROBA MÝDEL“

POZVÁNKA NA KURZ „VÝROBA MÝDEL“ Přijďte si vyzkoušet práci s mýdlovou hmotou a vyrobit si tak mýdla pro své potěšení či jako vánoční dárek pro své blízké na kurz, který se bude konat pod vedením Vladimíry Ondrové (www.tvorilci.cz) dne 11.12.2011 od 14.00 – 17.00hod v prostorách klubovny Obecní knihovny v Tetčicích. Cena kurzu je 160 Kč. V ceně je zahrnuto 125g mýdlové hmoty transparentní a 125g mýdlové hmoty bílé. K dispozici budou formy, mýdlové vločky, barvivo, vůně, materiál na zabalení mýdel – tj. vlnitá lepenka, celofánový papír a lýko na převázání. Na místě je možno si dokoupit další mýdlovou hmotu a vyrobit si mýdla navíc. Pokud si někdo bude chtít udělat mýdlo s vlastní dekorací, může si přinést drobné kamínky, mušličky, koření, kávová zrnka či sušené květy. Přihlášky a dotazy posílejte na následující adresy: sona.svobodova@volny.cz, tvorilci@tvorilci.cz, knihovna@tetcice.cz Počet účastníků je omezen.