Štítek: kurz

Papírové tvoření za pomocí Big Shotu

POZVÁNKA NA KURZ Papírové tvoření za použití Big Shotu  Přijďte si vyrobit přáníčka, vyzdobit dárkovou taštičku a seznámit se s úžasným pomocníkem pro papírové tvoření Big Shotem. dne 25.11.2012 od 14.00 – 17.00hod v prostorách klubovny Obecní knihovny v Tetčicích. Cena kurzu je 150 Kč. V ceně je připravený balíček pomůcek s dárkovou taštičkou, sadou 3 přáníček s obálkami, barevné papíry, nalepovací kontury, kamínky a krajka. Kromě tohoto balíčku budou připraveny k použití razidla a děrovačky, gelová pera, popisovače, razítka, razítkovací barvy a velké množství papírových výseků. K dispozici budou nůžky, lepidla a Big Shot s příslušenstvím. Budete si také moci zakoupit další materiál a pokračovat v tvorbě přáníček doma. Na Vaši účast se těší Vladimíra Ondrová (www.tvorilci.cz). Přihlaste se prosím na níže uvedené adresy: ondrova@finita.cz, sona.svobodova@volny.cz Počet účastníků je omezen.

Kurz – Sítotisk – potisk na textilie

POZVÁNKA NA KURZ „SÍTOTISK – potisk na textilie“ Sítotisk je oblíbená technika k dekorování textilního materiálu pomocí speciálních barev a šablon. Přijďte se na kurz seznámit s touto technikou a vyrobte si originální tričko, tašku či šátek, sítotisk jde použít prakticky na cokoliv! Kurzem Vás provede a s touto technikou seznámí Vladimíra Ondrová a Soňa Štossová dne 20.5.2012 od 14.00 – 17.00hod v prostorách klubovny Obecní knihovny v Tetčicích. Cena kurzu je 200Kč. Na kurzu si nazdobíte 2ks triček (nebo jiného textilu např. tašku nebo polštářek) a pokud budete chtít zdobit víc, tak za každý další kus bude doplatek 20 Kč na barvu. S sebou si vezměte 2ks triček nebo textilu z přírodního materiálu, nejlépe bavlny. Textil předeperte a vyžehlete. Nepoužívejte aviváž. Trička mohou být světlé i tmavé barvy. K dispozici budou i šablony s dětskými motivy, barvy, lepidlo a glittery. Přihlášky a dotazy posílejte na následující adresy: ondrova@finita.cz, sona.svobodova@volny.cz Leták v PDF si můžete stáhnout zde!

Fotografie z kurzu decoupage

V neděli 19.2.2012 proběhl pod naším vedením  kurz decoupage, na kterém si účastníci vyzkoušeli použití rýžových papírů a 2-fázové krakelování.  

Kurz – Decoupage

Vás zvou na kurz: „DECOUPAGE – UBROUSKOVÁ TECHNIKA“ Zveme Vás na kurz decoupage neboli ubrouskovou techniku na malířském plátně. Přijďte si vyrobit obrázek dekorovaný rýžovým papírem a dvoufázovým krakelováním dne 19.2.2012 od 14.00 – 17.00hod v prostorách klubovny Obecní knihovny v Tetčicích. Cena kurzu je 200 Kč. V ceně je veškerý potřebný materiál pro výrobu jednoho obrázku. K dispozici bude na výběr několik druhů motivů na rýžovém papíře a několik druhů ubrousků. Pokud si budete chtít vyrobit více obrázků, bude to možné za příplatek 20,- Kč na materiál kromě plátna, které si budete moci zakoupit, nebo si přineste vlastní z domova. Na Vaši účast se těší Vladimíra Ondrová (Tvořílci.cz) a Soňa Štossová. Svůj zájem o účast formou přihlášky hlaste na jeden z následujících emailů: ondrova@finita.cz, sona.svobodova@volny.cz, knihovna@tetcice.cz Počet účastníků je omezen.

Fotografie z kurzu Pergamana

Pergamano kurz ve fotografiích 13.11. 2011 proběhl kurz, kterého jste se mohli zúčastnit. Pokud jste se jej nezúčastnili, pak Vám tento článek nabízí několik pěkných fotografií, ze kterých je vidno, že technika pergamano Vás zajímá a baví. Také Vás všechny, ať už jste na kurzu byli nebo ne, upozorňujeme, že vznikla kategorie „Návody na Pergamano„, kde můžete postupně nacházet návody, jak touto tvořivou technikou tvořit, nebo jak používat některé pomůcky.

KURZ „VÝROBA MÝDEL“

POZVÁNKA NA KURZ „VÝROBA MÝDEL“ Přijďte si vyzkoušet práci s mýdlovou hmotou a vyrobit si tak mýdla pro své potěšení či jako vánoční dárek pro své blízké na kurz, který se bude konat pod vedením Vladimíry Ondrové (www.tvorilci.cz) dne 11.12.2011 od 14.00 – 17.00hod v prostorách klubovny Obecní knihovny v Tetčicích. Cena kurzu je 160 Kč. V ceně je zahrnuto 125g mýdlové hmoty transparentní a 125g mýdlové hmoty bílé. K dispozici budou formy, mýdlové vločky, barvivo, vůně, materiál na zabalení mýdel – tj. vlnitá lepenka, celofánový papír a lýko na převázání. Na místě je možno si dokoupit další mýdlovou hmotu a vyrobit si mýdla navíc. Pokud si někdo bude chtít udělat mýdlo s vlastní dekorací, může si přinést drobné kamínky, mušličky, koření, kávová zrnka či sušené květy. Přihlášky a dotazy posílejte na následující adresy: sona.svobodova@volny.cz, tvorilci@tvorilci.cz, knihovna@tetcice.cz Počet účastníků je omezen.

Fotografie z kurzu „Malování na hedvábí“

Dne 13.2.2011  jsme  pořádali další tvořivý kurz, tentokrát jsme účastnice učili malovat na hedvábí konturovou technikou. Kurzu se zúčastnilo 7 žen   a všechny si namalovaly na hedvábí obrázek. Některé z nich si ještě stihly nabatikovat a popř. konturou dozdobit hedvábný šál či šátek. Nabízíme Vám ke shlédnutí fotografie  tvořivé atmosféry a hotových dílek  z tohoto kurzu.

MALOVÁNÍ NA HEDVÁBÍ KONTUROVOU TECHNIKOU

POZVÁNKA NA KURZ „MALOVÁNÍ NA HEDVÁBÍ KONTUROVOU TECHNIKOU“ Přijďte si vyzkoušet techniku malování na hedvábí a zhotovte si vlastní obrázek konturovou technikou. Není zapotřebí výtvarného talentu, stačí chuť si vyzkoušet něco nového. Dozvíte se také něco o ostatních technikách související s malováním na hedvábí. Kurzem Vás provede a s hedvábím seznámí paní Vladimíra Ondrová (www.tvorilci.cz) dne 13.2.2011 od 14.00 – 17.00hod v prostorách klubovny Obecní knihovny v Tetčicích. Cena kurzu je 160 Kč. V ceně kurzu je zahrnutý veškerý potřebný materiál. Na místě je možno si také dokoupit další, budete-li si chtít tuto techniku zkusit i doma. Předlohy ke konturování budou k dispozici, ale pokud máte svůj oblíbený motiv, vezměte jej s sebou. Přijďte potěšit hedvábným výrobkem sebe či někoho ze svého okolí! Na Vaši účast se těší Vladimíra Ondrová a Soňa Štossová. Přihlášky a dotazy posílejte na následující adresy: sona.svobodova@volny.cz, tvorilci@tvorilci.cz, knihovna@tetcice.cz Počet účastníků je omezen.

Kurz modelování z FIMO hmoty – technika KLIMT

14.11.2010 jsme ve spolupráci s paní Ing.Štossovou pořádali kurz modelování z FIMO hmoty pomocí extrudéru. Přišlo 13 účastnic a všechny byly nesmírně šikovné. Nabízíme Vám ke shlédnutí fotografie  výrobků a pohodového tvoření z tohoto kurzu.

KURZ „VÝROBKŮ Z FIMA-POLYMEROVÉ HMOTY TECHNIKOU KLIMT“

POZVÁNKA NA KURZ „VÝROBKŮ Z FIMA-POLYMEROVÉ HMOTY TECHNIKOU KLIMT“ Přijďte se naučit pracovat s polymerovou hmotou „Fimo“ a extrudérem, připravit si váleček ve stylu obrazů Gustava Klimta a vyrobit si z něj originální šperk, držátka na příbory či dekorační předměty na kurz,který se bude konat pod vedením Vladimíry Ondrové (www.tvorilci.cz) a ve spolupráci se Soňou Štossovou (www.galerie-stossova.tch.cz) dne 14.11.2010 od 14.00 – 17.00hod v prostorách klubovny Obecní knihovny v Tetčicích. Cena kurzu je 180 Kč. V ceně je zahrnuto zapůjčení extrudérů, fimo ve zvolených barvách a komponenty k výrobě šperků (náušnic a přívěsků). Na místě je možno si dokoupit další materiál, budete-li si přát. S sebou si přineste krabičku, ve které si výrobky odnesete a doma upečete v elektrické troubě, kterou na místě nemáme k dispozici. Chcete-li si dekorovat nějaký předmět (příbory, cukřenka, solnička, pepřenka,misky na svíčky), doneste si jej s sebou. Přihlášky a dotazy posílejte na následující adresy: sona.svobodova@volny.cz, tvorilci@tvorilci.cz,  knihovna@tetcice.cz Počet účastníků je omezen.