Štítek: Malba na hedvábí

Hedvábný šátek s razítky

Šátek byl nejdříve nabatikován barvami na hedvábí a po usušení a vyžehlení byl potisknut razítky s motivy koček. Na razítkování byl použit polštářek pro razítkování textilu.  

Postup na Mramorování

Návod na mramorování Tento návod pro Vás připravili Tvořílci.cz – www.tvorilci.cz používáme barvy Marbling, zahušťovadlo Marbling, špejle na roztahání barev, ubrousky, noviny, ochranné rukavice, dvě nádoby.Kompletní návod na mramorování ke stažení v PDF. Zdobení mramorováním se používá k vytvoření různých zajímavých vzorů na hedvábí, či textilu.

Hedvábí od marhed

Další obrázky nádherného malovaného hedvábí jsme dostali od Marhed. Děkujeme mockrát za příspěvek do naší galerie.

Fotografie z kurzu „Malování na hedvábí“

Dne 13.2.2011  jsme  pořádali další tvořivý kurz, tentokrát jsme účastnice učili malovat na hedvábí konturovou technikou. Kurzu se zúčastnilo 7 žen   a všechny si namalovaly na hedvábí obrázek. Některé z nich si ještě stihly nabatikovat a popř. konturou dozdobit hedvábný šál či šátek. Nabízíme Vám ke shlédnutí fotografie  tvořivé atmosféry a hotových dílek  z tohoto kurzu.

Hedvábný šátek

Martin nám poslal ukázku svého malování na hedvábí. Maloval šátek pro kamarádku. Děkujeme.

Malované hedvábí

Tento hedvábný šál malovala Světlinka. Je to její první dílko malované na hedvábí a moc se jí povedlo, že? Udělala s ním radost babičce. Byl to pro ni dárek k narozeninám. Za fotečky děkujeme.

Malované hedvábí od Marhed

Další fotografie malovaného hedvábí jsme dostali od Marhed. Moc děkujeme za nádherný příspěvek do naší galerie.

Akce Klubu tvořílků – malování na hedvábí

Další akcí Klubu tvořílků bylo malování na hedvábí. Tentokrát jsme vytvářely vánoční dárečky.  Zúčastnila jsem se já, Avad a Lamira. Sněhová kalamita zabránila zúčastnit se akce Radunce28, je to velká škoda, protože setkání jako vždy probíhalo v pohodové a veselé atmosféře.  Všechny jsme si to krásně užily. Lamira a já jsme malovaly kravaty, Avad malovala šátek. Nepodařilo se jí ho celý dokončit, ale máme přislíbenou fotečku, až šátek dokončí.  Vlaďka