Štítek: Papírové krajky

papírová krajka

Mandaly od paní Olgy

Nádherné, jemné mandaly, dokonalá dílka paní Olgy. Zkusíte ji napodobit? Mockrát děkujeme za úžasný příspěvek.

papírová krajka

Mandaly od paní Olgy

Další nádherné mandaly vytvořené technikou papírová krajka, které vytvořila paní Olga. Všechny příznivce této techniky jistě její práce nadchne. A my mockrát děkujeme za fotečky.

papírová krajka

Mandaly od paní Olgy

Přinášíme Vám další ukázku nádherného přáníčka s jemnými mandalami. Technikou papírová krajka ho vytvořila paní Olga. Mockrát děkujeme za úžasný příspěvek.

mandala

Mandala od paní Olgy

Od paní Olgy jsme dostali několik fotografií nádherných mandal zhotovených technikou papírová krajka. Dnes Vám nabízíme první z nich. Je nádherná, co říkáte? Moc děkujeme za příspěvek.

papírová krajka

Papírová krajka od Avad

Avad vyrobila toto krásné přáníčko technikou papírová krajka. Moc děkujeme za příspěvek.

papírová krajka s mandalou

Papírová krajka od Milaask

Přáníčko s květinovou mandalou vytvořila Milaask. Moc děkujeme za nádhernou ukázku a inspiraci pro všechny příznivce této krásné techniky.

papírová krajka

Papírová krajka od Milaask

Přáníčko vyrobené technikou papírová krajka nám dogalerie poslala Milaask. Přáníčko je dokonalé, mockrát děkujeme.

papírová krajka

Papírová krajka – růže

Od Avad jsme dostali ukázku její tvorby přáníček s motivy šípkových růží. Jsou zhotoveny technikou papírová krajka a jsou nádherné. Moc děkujeme za příspěvek.

papírová krajka

Papírová krajka „Tulipány“ – návod od Milaask

Tentokrát pro Vás máme návod na papírovou krajku s motivem květin, který nám poslala Milaask. Přejeme všem krásné chvíle při tvoření Papírové krajky. Postup. Prvním krokem je obkreslit si šablonu bílou pastelkou na pergamenový papír min gramáže 150gr na lícovou stranu. Já použila s duhovým podbarvením. Pokračujeme, že si slabší embossovací kuličkou obtáhneme celý projekt z rubové strany, aby byla po vygumování předkreslených čar zanechána vytlačená stopa. Opatrně, aby se nepomačkal pergamen, vygumujeme všechnu bílou pastelku na lícové straně. Dalším krokem je embossing. Podle vlastních představ si vybereme silnější embossovací kuličku a vytlačíme vše podle slabých vodících čar. Části tulipánů a kytičky jsem vystínovala opět jako embossing.  Propojovací díly, je jich 8, jsem vyzdobila z rubové strany stipplingem. Použila jsem jemnější dvojjehlu. Po perforování by se měly tyto části podbarvit bílou pastelkou, já na to úplně zapomněla. J)) Dalším krokem bylo perforování oblouků po obvodu. Použila jsem Grid mřížku č. 24. Malé obloučky jsem dozdobila nejmenší razničkou s kytičkou. Vešlo se jich tam po 5ti. Středová kytička mě moc nešla, ale nakonec jsem se rozhodla, že na projekt umístím 3D ozdoby a už jsem se s tím nezabývala. Na řadě je perforování všech částí, které se budou vystřihávat. Použila jsem opět dvojjehlu, tu jemnější. Aby se dírky navzájem nespojovaly, zatlačovala jsem nástroj jen částečně, takže i dírky byly malé. A jde se vystřihovat, tedy Cutting. Vystřihuji jen špičkou nůžek, protože se do malé dirky více nevejde a násilným tlakem by se dírky deformovaly nebo i protrhávaly. Začínám vnitřními dílky a obvod si nechávám na konec. Dalším krokem jsou 3D ozdoby, volím kytičky, které se musí vyembossovat, aby „ožily“. Mám 3 velikosti a ty sesazuji do sebe. Ve velké středové kytičce jsou všechny 3 velikosti, v menších po obvodu jsou dvě velikosti. K lepení používám Perga glue. A jdeme kompletovat. Vybrala jsem si dva kartony, jeden se vzorem, druhý bez. Šedivý spodní karton je v polovině přehnutý a tím je vyřešen i stojánek. Rozměřila jsem okraje a slepila kartony podle potřeby k sobě. Nakonec jsem lepila Papírovou krajku. Tu jsem přilepila v místech kytiček, dobře se to provede, protože v kytičkách není ještě perlička. Po zaschnutí a to netrvá dlouho, jsem do kytiček přilepila perličky. Jsou to půl perličky se samolepkou, ale stejně jsem pod ně nanesla párátkem maličko lepidla, aby s jistotou držely. Nakonec jsem jednobarevný karton po obvodu ozdobila zlatým zdobícím páskem. Ten je také samolepící a dobře drží. A je hotovo.

papírová krajka

Papírová krajka od Lvice

Nádherná dílka zhotovená technikou papírová krajka nám poslala Lvice. Krajkové přání malovala pastelkami a autorkou návrhu je Hiskia Wittenaar. Při tvorbě záložek se nechala inspirovat návrhy, které poskytla Amanda Yeh. Barevnou záložku malovala akvarelovými fixami. Mockrát děkujeme za příspěvek.