Štítek: Dorty

Narozeninový dort

Krásnou ukázku papírové krajky nám zaslala paní Dana. Je to báječná ukázka toho, že v papírové krajce se dají vytvářet nejen přání ale i velké předměty v tomto případě dort, který vyrobila pro svoji maminku k narozeninám. Mamince paní Dany gratulujeme a přejeme všechno nejlepší a paní Daně děkujeme za zaslanou fotografii pro inspiraci.  

Zdobení koláčů od paní Kateřiny

Paní Kateřina nám poslala fotografie koláčů, které za pomoci šablon originálně ozdobila. Její další nápady můžete vidět na stránce www.elegantnidort.cz. Mockrát děkujeme za příspěvek.

Dorty od Cahlidky

Další úžasné dorty od Cahlidky:   Moc děkujeme za fotečky!  

Dorty od Cahlidky

Tyto nádherné dorty upekla a vyzdobila Cahlidka. Moc děkujeme za příspěvek.

Svatební dort

Tento svatební dort  nám  poslala Pindovka. Dort upekla a vyzdobila  pro svého syna, který se ženil. My za fotečku moc děkujeme a přejeme novomanželům hodně štěstí!

Tvoření k mlsání

Fotografie s ukázkou svého cukrářského výtvarného umění nám do galerie poslala Cahlidka. Kdo chcete vidět víc z její tvorby,  můžete se podívat přímo do její galerie: KUK NA DORTY Za ukázky mockrát děkujeme!

Perníčky k Mikuláši

Perníčky peču a zdobím už od svých 21 let. Kouzlu perníkaření jsem propadla po návštěvě výstavy perníčků. Přinesla jsem si odtud i svůj první recept. Časem jsem vyzkoušela několik receptů, až jsem nakonec zůstala u jednoho, který jsem trošičku přizpůsobila svým zvykům a chutím. A podle tohoto receptu peču perníčky už téměř 20 let. Kdo chcete, můžete ho vyzkoušet, ráda se s vámi o něj podělím: 65dkg hladké výběrové mouky 25 dkg mletého cukru 3 – 4  polévkové lžíce  medu 4 celá vejce polévková lžíce mleté skořice kávová lžička sody půlka Hery 2 kávové lžičky perníkového koření 2 kávové lžičky kakaa Zpracujeme těsto, které necháme v chladu odpočinout. Čím déle, tím lépe. Já obvykle udělám jeden den těsto a druhý den peču. Perníčky peču při 160 -175°C cca 6-8 minut. Ihned po upečení je potírám rozšlehaným vejcem, aby byly lesklé. Poleva: Na 1 bílek 20 dkg  2x přesitého moučkového cukru, 1 káv.lžička octa. Třít do zhoustnutí. A tady je malá ukázka již nazdobených perníčků: Vlaďka