Štítek: Scrapbooking

přání

Přání zdobené zlacením

Strojek Go Press and Foil mě zcela získal, a tak jsem zkusila vyrobit další přání. Tentokrát je zdobené zlatou thermofólií.

přáníčko

Přání zdobené stříbrnou thermofólií

Dostala jsem k narozeninám stroječek Go Press and Foil umožňující zlacení thermofóliemi. Možná ho někdo z vás také má, a tak se můžete při své tvorbě inspirovat tímto přáníčkem. Vyrobila jsem ho pro synovce k narozeninám.

Přání

Přáníčko s obrázkem letního ovoce

Vyrobila jsem přání, které má podobu paravánu a po složení má na čelní straně obrázek s ovocem. Na výrobu byly použity papíry Mintay by Karola. Pro Vaši inspiraci.

přáníčko

Přáníčko k postavení – návod

Paní Zdenka nám k Vánocům poslala přáníčko, které nás nejen moc potěšilo, ale zalíbila se nám i vychytávka, která umožní jeho postavení třeba na stůl nebo na skříňku. Inspirovala jsem se tímto přáníčkem, vyrobila jsem podobné k narozeninám a o postup výroby se s Vámi nyní podělím. Materiál a pomůcky. Přáníčko s obálkou, dva potištěné papíry s navazujícími motivy, papíry 130g/m2 v barvě bílé, zelené, žluté, samolepicí páska, pěnové 3D samolepicí čtverečky, kovové pravítko, řezák nebo skalpel, nůžky, razítkovací polštářek Versa Magic Spring Pansy, pomůcka na nanášení inkoustů. Vyřezávací šablony s motivem Horkovzdušných balónů, nápis Všechno nejlepší a s motivy malých kytiček (pokud vlastníte strojek k vyřezávání). Motivy je samozřejmě možné namalovat, napsat na přáníčko nebo vytisknout text na papír a pak nalepit. Návod: Připravte si nejprve čelní a vnitřní stranu přáníčka. Potištěné papíry upravte na čtverec o velikosti 14,8×14,8cm. Oříznuté okraje papíru určeného na vnitřní stranu přáníčka si uschovejte, budou se hodit na výrobu zarážky. Polotovar bílého přáníčka o velikosti 15x15cm upravte tak, že čelní stranu šikmo přeložíte v polovině rohy k sobě, a to tak, aby hrana ohybu vytvořila pomyslnou linku z levého dolního rohu do pravého horního rohu. Roh se bude zavírat dovnitř přáníčka. Nyní si nachystejte výřezy horkovzdušných balónů a nápisu Všechno nejlepší, které vyříznete z jednobarevných papírů. Hrany přáníčka i potištěných papírů, které budou tvořit čelní a vnitřní strany, zabarvěte pomocí razítkovací barvy Versa Magic. Nalepte pomocí samolepicí pásky připravený potištěný papír na vnitřní pravou stranu přáníčka. Z odloženého ústřižku potištěného papíru odstřihněte proužek o velikosti cca 5×0,4cm a vyrobte zarážku. Nejprve si tužkou označte místo, kam zarážku nalepíte. Bude to přibližně v polovině spojnice levého dolního a pravého horního rohu stránky. Zarážku přilepte jen na koncích pomocí 3D čtverečků. Vznikne tak malý tunýlek, který můžete využít pro vložení např. bankovky. Potištěný papír určený na tvorbu čelní strany ozdobte vyříznutými horkovzdušnými balóny, textem přání a malými kytičkami. Potom tento papír nalepte samolepicí páskou na čelní stranu přáníčka. Ozdobený potištěný papír přilepte v okrajích pouze ke spodní a pravé hraně přáníčka a také podél uhlopříčky ohybu. Čelní obrázek tedy bude nalepen pouze na spodní trojúhelníkové části přáníčka. Horní část zůstane volná.

přání

Přáníčko – paraván 2

Další tip jak vyrobit přáníčko za pomoci vyřezávací šablony Trojdílný paraván. Pro Vaši inspiraci.  

přání

Přáníčko – paraván

Velice se mi zalíbila vyřezávací šablona pro strojky Trojdílný paraván a použila jsem ho při výrobě přáníček k Vánocům a novému roku. Zkusíte se inspirovat?  

přání

Přáníčko od Katky

Katka nás opět překvapila originálním nápadem při tvorbě přáníčka. Základní motiv doplnila proužkem pauzovacího papíru. Přáníčko se tak stalo svátečnější a jemnější. Pauzovací papír tak trošku imituje mrazem ojínělé sklo. Moc děkujeme za bezvadný nápad :o)