Archiv pro štítek: Malování

Malování květů na papírové krajce

Avad nám zaslala fotografie svých dílek, kde krásně kombinuje všechny aspekty papírové krajky – embossing, vystřihování a zejména malování květů. Malování totiž vždycky posune dílko na úplně jinou úroveň. Děkujeme za zaslání fotografií.

Kreslená přáníčka od Avad

Avad nám poslala fotografie přáníček k Vánocům, které tentokrát namalovala pastelkami. Děkujeme za krásný příspěvek.

Kreslené obrázky a přáníčka od Avad

Malování pastelkami Avad krásně kreslí a také ji to velmi baví. Poslala nám fotografie obrázků a přáníček, které malovala pastelkami. Moc děkujeme za krásné obrázky.

Malování od Lamiry

Lamira nám poslala fotografie obrázků, které namalovala. Inspirací jí byly vzpomínky a postřehy z cest do dalekého zahraničí. Mockrát děkujeme za nádherné fotečky.  

Malování na tričko od Soni

Soňa nám poslala příspěvek do galerie dekorování textilu: tričko, na které sama namalovala orchideje. Jsou jako skutečné, co říkáte? Děkujeme mockrát za nádherný příspěvek.    

Textilní tvoření od Hanky M.

Na vánoční čas se už začala připravovat Hanka M. Vytvořila adventní kalendář a namalovala prostírání. Moc děkujeme za nádherný příspěvek.

Portréty malované technikou Dry Brush od Daggi

Daggi také maluje obrázky technikou Dry Brush. Dry Brush tzn. suchý štětec, je to název techniky kreslení (především portrétů) olejovou barvou. Ze štětce namočeného v trošce olejové barvy se papírovým ubrouskem odsaje přebytečný olej a teprve takto připraveným „suchým“ štětcem (s minimálním obsahem barevného pigmentu) se maluje. Poznáte známé osobnosti, které takto namalovala Daggi? Určitě jste poznali Madonu a Naomi Campbell. Daggi, za ukázku moc děkujeme!  

Obrázky od Táni

Tyto krásné obrázky Táňa nazvala Motýl – den, Motýl – noc a poslala nám je pro Vaši inspiraci.   Děkujeme!

Obraz od Hanky M.

Obrázek nazvaný ENERGIE namalovala Hanka M. a poslala nám ho do naší galerie. Mockrát za příspěvek a předanou „energii“ děkujeme.  

Malovaný obrázek od HankyM.

Tento obrázek lesa odrážejícího se ve vodní hladině namalovala akrylovými barvami HankaM. Za zaslání obrázku do naší galerie mockrát děkujeme!

Kreslení pravou mozkovou hemisférou

Kreslení pravou mozkovou hemisférou Tvořílci.cz zařadili do své nabídky publikaci od Betty Edwards, kterou v české verzi vydal v nedávné době Zoner Press. V knize „Naučte se kreslit pravou mozkovou hemisférou“ se naučíte, jak pomocí různých cvičení a lekcí budete schopni „odemknout“ svou pravou mozkovou hemisféru a využívat její schopnosti. Schopnosti pravé mozkové hemisféry: pracovat více s představami, pracovat se symboly podnítit svou kreativitu lépe vnímat tvary, proporce, perspektivu Je dokonce i možné, že zlepšíte svůj rukopis. Využití této knihy ovšem není omezeno čistě na kreslení. Nově nabyté vědomosti se vám budou hodit i v praktickém životě a při řešení různých jiných problémů. Vše je popsáno přístupnou a srozumitelnou formou v samotné knize, která patří mezi nejprodávanější kreslicí publikace na světě. Na kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou dokonce MŠMT vydává akreditace, tato metoda kreslení má svoje výsledky.