Štítek: Patchwork

Tvorba od šikulek z Bystrice

Šikulka nám poslala fotografie prací členů kroužku při školním internátu. Jak je vidět z fotografií, úspěšně se pouští do různých tvořivých technik. Moc děkujeme za příspěvek a přejeme hodně dalších krásných tvořivých nápadů.

Patchwork od Avad

Avad nám poslala ukázky své tvorby tzv.patchworku – sešívání látek do vzorů. Srubovým vzorem vyrobila tašku a dečku. Tašku dozdobila háčkovanou mrkví a ředkvičkami. Děkujeme!

Artyčokový patchwork

Mishelinek nám poslala fotografie svého velikonočního tvoření. Technikou artyčokového patchworku zdobila polystyrenová vajíčka. K velikonočním dekoracím patří také  věnečky z kraslic. Mishelinek nám poslala dvě ukázky takových věnečků. Za fotečky mockrát děkujeme!

Textilní tvoření od Avad

Avad nám poslala do galerie ukázky svého textilního tvoření:  tašku dozdobenou malovanými motýlky, chňapku, utěrku a polštář vytvořené srubovým vzorem a dozdobené irskou krajkou. Koukejte! Za obrázky moc děkujeme!

Artyčokový patchwork – vánoční

Pro artyčokový patchwork potřebujeme polystyrénový polotovar (např. kouli, zvoneček, kužel, vejce aj.), zbytky látek, barevné stuhy nebo barevné papíry např. zbytky dárkových balících papírů nebo můžeme využít sáčky z čajů – spojit tuto techniku s technikou Tea bag folding. A samozřejmě špendlíky. Vyrobíme si z materiálu proužky, které ohneme do středu tak, by vznikl trojúhelník. Jednotlivé trojúhelníky pak přichytíme v rozích špendlíčky a pravidelně vrstvíme trojúhelníčky na sebe. Střídáme vzory nebo barvy a pokryjeme tak celou plochu polotovaru. Ukázku tvorby touto technikou zaslala Baculka62.

Patchwork

Patchwork je technika, která spočívá ve využívání zbytků látek tak, aby výrobek z nich vytvořený působil zajímavě a zkrášlil nám náš domov. Polystyrenový patchwork může vyzkoušet i ten, který neumí vůbec zacházet s jehlou a nití.