Štítek: Patinování

Truhlička jako kovová

Tuhle dřevěnou truhličku na drobnosti jsem vyrobila pro svoji sestru. Při práci jsem použila papírové růžičky, lístečky a také různé odstřižky krajek a stuh. Nátěry jsou udělány akrylovými barvami černou, tyrkysovou a metalickou měděnou barvou.

Zdobené krabičky a obrázky

Zdobení ve stylu MixMédia Soňa nám poslala fotografie krabiček, obrázků a dekorací zdobených ve stylu mix média. Děkujeme za příspěvek.

Rámečky na foto od Taťány

Paní Taťána použila obyčejné jednoduché rámečky na fotku, které se měly vyhodit a trošku je předělala. Teď už jen dát menší fotečku do srdíčka. Děkujeme mockrát za nádherné ukázky.

Decoupage a další techniky od Soni

Soňa nám poslala další fotografie svých prací. Při dekorování rámečků, pláten a sklenic zkombinovala několik technik: decoupage, patinování, šablonování a práci s modelovací pastou.  Mockrát děkujeme za příspěvek.    

Patinování a šablonování od Soni

Soňa nám poslala fotografie svých prací, podnosy i ramínka natřela nejdříve patinovacími barvami Antiquing a potom je dozdobila šablonami s krajkovým motivem. Mockrát děkujeme za příspěvek!

Decoupage od Soni

Další úžasná dílka od Soni do naší galerie decoupage:   Mockrát děkujeme!

Patinování rámečků

Soňa, která nám posílá  fotografie svých nádherných prací do galerie decoupage, nám tentokrát poslala fotky rámečků, které na přání patinovala (z nových udělala takové rámečky, které vypadají jako staré a odřené). Některé z nich budou sloužit jako rámy na zrcadlo, jiné na obrázky.   A ještě souprava, která je také patinovaná a navíc zdobená šablonami. Děkujeme.

Patinované věšáčky a krabička od Soni

Soňa ovládá dokonale také techniku patinování a předmětům ze dřeva umí dát ten pravý punc starobylosti. Fotografie takto „postaršených“ věšáčků a krabičky nám poslala. Mockrát děkujeme za inspiraci.

Patinování od Jitky

Patinování, neboli zjednodušeně řečeno “ postaršování“ předmětů,   může mít mnoho různých postupů. Natírat můžete tmavými barvami a pak je z některých míst na předmětech setřít  nebo použít bílou patinovací barvu a předmět jednoduše natřít. Jitka při své práci používá vosk, bitumen a šelak. Její dílka mají opravdu nádech starobylosti a dělají dojem, že jsou vypůjčeny ze středověkého zámku. Podívejte se s námi na fotografie dílek, které nám Jitka poslala. Za příspěvek mockrát děkujeme!